Cum prezintă sursele: Doi medici de la Spitalul Judeţean din Sfântu Gheorghe, trimişi în judecată pentru ucidere din culpă/ Ei sunt acuzaţi că nu au tratat corespunzător un pacient cu ulcer gastric, iar acesta a murit după câteva ore | FluxEvenimente