Cum prezintă sursele: Fenomen alarmant în școli: elevi care nu mai pot face ora de sport din cauza sedentarismului ajung să fie scutiți medical. Medicul Andreea Ștefănescu propune modelul nordic, fără note la sport | FluxEvenimente