Cum prezintă sursele: Garda de Mediu a descoperit mai multe nereguli în legătură cu gestionarea deşeurilor periculoase la Slobozia şi a dat amenzi de aproape un milion de lei/ În râul Ialomiţa erau deversate ape uzate insuficient epurate / A fost făcută sesizare penală | FluxEvenimente