Cum prezintă sursele: Germania. Traficul feroviar a fost complet paralizat, marți seara, în toată țara, din cauza unei ciudate defecțiuni a sistemului feroviar de comunicații. Aparent, o interferență radio în sistemul GSM digital a provocat oprirea tuturor trenurilor, de mărfuri și de pasageri, în cea mai apropiată gară, timp de aproape două ore. Traficul s-a reluat treptat, pe un sistem de back-up, dar tot nu este clar ce anume a provocat defecțiunea. | FluxEvenimente