Cum prezintă sursele: Interzis medicilor să mai plece din spitalele de stat în timpul programului de lucru | Alexandru Rogobete a publicat ordinul de ministru în transparență. În ultimele luni a vorbit despre un „fenomen” al medicilor din spitalele publice care fug la cabinetele private | FluxEvenimente