Cum prezintă sursele: Ministrul Educației Mihai Dimian spune că este nevoie de o schimbare de viziune și în societate față de ce fac profesorii: Să vedem într-adevăr profesorii care stau mai mult de 40 ore și să-i apreciem pentru asta, nu să-i criticăm că nu lucrează decât 20 de ore | FluxEvenimente