Cum prezintă sursele: Premierul desemnat Adrian Veştea anunţă pe Facebook că merge să discute cu AUR să caute voturile necesare pentru învestire. ”Voi avea o întâlnire cu preşedintele AUR, George Simion. Când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români” | FluxEvenimente