Cum prezintă sursele: Prorector al Universității de Medicină din Timişoara: Se lucrează la programe ca în viitor medicii să aibă autorizaţia de liberă practică chiar dacă nu iau examenul de rezidenţiat. Să fie medic generalist, dar cu capacităţi limitate, în orașe și rural | FluxEvenimente