Cum prezintă sursele: „România”, trenul vacanței de vară, a plecat de la Gara de Nord și-a luat foc 70 de km mai târziu, la Videle. Călătorii au așteptat 4 ore să vină altă locomotivă de la București | FluxEvenimente