Cum prezintă sursele: Sănătatea, lovită de Legea Salarizării Unitare. Alexandru Rafila: „Legea salarizării unitare face ca medicii să piardă bani din salariu. S-au gândit să dea un fel de indemnizație ca să compenseze anumite pierderi, dar nu către toate categoriile de medici” | FluxEvenimente