Sănătate

Scandal la Spitalul Județean Constanța. Medicii rezidenți acuză că sunt obligați să facă gărzi neplătite sub acoperirea „voluntariatului”. Subiectul este reflectat de 2 surse, inclusiv Știrile PRO TV, Adevărul. Detaliile evoluează pe măsură ce apar noi actualizări.
Compararea unghiurilor editoriale.
Medicii rezidenți de la Spitalul Județean de Urgență Constanța susțin că sunt puși să semneze cereri de voluntariat pentru efectuarea gărzilor.
→ CITEȘTE LA Știrile PRO TVMai mulți medici rezidenți de la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” din Constanța acuză conducerea unității și unii coordonatori de rezidențiat că exercită presiuni asupra lor pentru a semna cereri de voluntariat care ar permite efectuarea de gărzi nepl…
→ CITEȘTE LA Adevărul
Sănătate
Acuzații grave la Spitalul Județean Constanța: Medicii rezidenți acuză că sunt forțați să facă gărzi neplătite sub pretextul voluntariatului. Cum răspunde conducerea. Subiectul este reflectat de 1 sursă, inclusiv B1TV. Detaliile evoluează pe măsură ce apar noi actualizări.

Sănătate
Scandal la Spitalul Județean Constanța: Medicii rezidenţi acuză că sunt obligaţi să facă voluntariat pentru gărzi. Reacția conducerii. Subiectul este reflectat de 1 sursă, inclusiv Digi24. Detaliile evoluează pe măsură ce apar noi actualizări.