
Economie
La numai câteva luni după ce s-a alăturat zonei euro, Bulgaria deja va fi pedepsită de UE: Comisia Europeană va plasa Sofia sub aşa-numita procedură de deficit excesiv, deoarece deficitul anual al Bulgariei a crescut anul trecut la 3,5% din PIB, depăşind pragul de 3% impus statelor din zona euro
La numai câteva luni după ce s-a alăturat zonei euro, Bulgaria deja va fi pedepsită de UE: Comisia Europeană va plasa Sofia sub aşa-numita procedură de deficit excesiv, deoarece deficitul anual al Bulgariei a crescut anul trecut la 3,5% din PIB, depăşind pragul de 3% impus statelor din zona euro. Subiectul este reflectat de 1 sursă, inclusiv Ziarul Financiar. Detaliile evoluează pe măsură ce apar noi actualizări.







